Е НА ОВАА СЕГА НЕ И Е ВЕНКО ФИЛИПЧЕ КАБАЕТ : Министерката за здравство на Велика Британија позитивна на коронавирус

0
486

Министерката за здравје и пратеничка на конзервативната партија Надин Дорис истакнала дека е позитивна на тестот за коронавирус.

Во изјавата посочила дека откако дознала ги преземала сите препорачани мерки на претпазливост и се самоизолирала во својот дом.

Ова доаѓа откако шест лица починаа од вирусот во Велика Британија, а има вкупно 382 случаи.

Најновата личност која почина е маж од 80 години.