ЕЈ БОГ ДА ЧУВА КОЈА СМЕ НИЕ ЛУДНИЦА НА ОТВОРЕНО: Елвис Бајрам правел мега журка со зурли и тапани, пукал огномети, интервенирала полицијата

0
222

Синот на пратеникот Амди Бајрам, Елвис Бајрам, е во групата пријавени во скопската полиција затоа што синоќа околу 23 часот во својот дом организирам забава и пукал огномети, објави Телма.

Од СВР-Скопје за Телма потврдиле дека по пријава на вознемирени граѓани интервенирала полицијата и дека за случајот е поднесена пријава за сторен прекршок за дело „неовластена употреба на пиротехнички средства“.

Како што пренесе Телма, од домот на Бајрам ечела и гласна музика, се слушале зурли и тапани, а на крај бил активиран и моќен огномет.