ЕРДОГАН ИМ НАПРАВИ ГОЛЕМА ЧЕСТ НА ЗАЕВ И ФИЛИПЧЕ КОИ БЕА ПРИМЕНИ КАКО ЦАРЕВИ

0
795

Вечерва со претседателот на Владата Зоран Заев сме на работна вечера кај претседателот на Република Турција Реџеп Таип Ердоган. На работната вечера се разговараше за пријателските односи што нашата земја ги има со Република Турција во повеќе области. Соработката со пријателска Турција беше динамична и во време на ковид пандемијата, а поддршката дадена во сферата на здравството преку агенцијата ТИКА, ни беше од голема помош за што изразувам голема благодарност.

Фејсбук статус на министерот за здравство, Венко Филипче.