ЕКСПЕРТИТЕ СОГЛАСНИ: На Груевски му се закануваат 40 години затвор!

0
434

grujosedrzizaoci1

На обвинителството му се брза случајот „Пуч“, во кој еден од обвинетите е лидерот на СДСМ, Зоран Заев, што побргу да го внесе во судница, но еланот ги напушта кога треба да ја процесуираат аферата со прислушувањето, во која како обвинети се половина од врхушката на ВМРО-ДПМНЕ.

Очигледно е дека сѐ уште нема јунак во обвинителството, кој ќе му изготви обвинителен акт на премиерот Никола Груевски, иако СДСМ му испорача пет кривични пријави.

Додека обвинителството калкулира, „Фокус“ анализира колкава годишна робија му се заканува на премиерот, доколку некогаш седне на обвинителна клупа.

Пресметките покажуваат, 40 години за десетина тешки кривични дела