ЕКСКЛУЗИВНО ФОТО ОД СОБЛЕКУВАЛНАТА ПО ПОБЕДАТА НАД СВЕТСКИОТ ПРВАК ДАНСКА: МУКАЕТОВ ПРЕСРЕЌЕН ЧЕСТИТАШЕ НА ГОЛЕМАТА ПОБЕДА…

0
662

Колку е убаво кога се победува, кога сите сме среќни. Инаку по мечот грмеше во соблекувалната. Големата победа ја честиташе и претседателот на РФМ Живко Мукаетов кој не ја криеше својата радост, своето воодушевување. Токму затоа и пресреќен ја честиташе победата на Кире и неговите момци.

Браво, за Мукаетов, за селекторот, за играчите…

Така се билда победничка атмосфера.

Уште еднаш…

Колку е убаво кога се победува светскиот првак.