ЕКСКЛУЗИВНО ФОТО ГАЛЕРИЈА: Протестанти ја БОМБАРДИРАА канцеларијата на Хорхе на рекорд со јајца!

0
549

Неколку илјади протестанти се собраа во центарот на градот и со јајца се нафрлија на канцеларијата на Иванов на рекорд.

13000104_258482571158562_3468195104223598596_n

Бројот на протестанти расте секоја митутка се најавува блокирање на целиот град и собирање пред влада, собрание и канцеларијата на Катица на која ќе и се изрази поддршка.