ЕКСКЛУЗИВНО : Талат го повлече глупиот закон!

0
1329

talatPressDz-628x320

Закон – Повлечен, вака кратко коментираше на својот фејсбук профил заменик претседателката на СДСМ Радмила Шеќеринска

Според информациите од Клубот на пратеници, предлагачот на законот, пратеникот од ДУИ, Талат Џафери и Крсто Мукоски вечерва го повлекле законот кој предвидуваше забрана за објавување на „бомбите“ на СДСМ.

12115742_1920336791524243_5616122686164750943_n