ЕКСКЛУЗИВНО : Саша Богдановиќ уапсен од страна на МВР – Директорот на ЈП Паркинзи – Општина Центар

0
1429

sd2

По завршувањето на натпреваротт МЗТ Скопје Аеродром и Работнички, Саша Богдановиќ директорот на ЈП паркинзи во Центар, вечерва бил уапсен и приведен од страна на МВР и тоа без било какво образложение од страна на полицијата и бил приведен во полициската станица „Беко“.

Од она што го дознаваме е дека на мечот помеѓу МЗТ Скопје Аеродром и Работнички немало никаков инцидент, очекуваме повеќе информации во текот на оваа вечер.

11180118_10206759340929992_1900151654_n 11116109_10206759469533207_1022041626_n 11180250_10206759469653210_2022817777_n

 

Извор : Репортер