ЕКСКЛУЗИВНО – МИСТЕРИЈА, СО КОЈ МОЌНИК НА ДПМНЕ Е ВО ВРСКА ЛИДЕРКАТА НА УНИЈА НА ЖЕНИ НА ДПМНЕ: На што се должи молскавичниот скок во кариерата на Даниела Рангелова?!

0
4297

mkd-56110

Јавна тајна е дека лидерката на Унија на жени на ДПМНЕ е во врска со еден од најмоќните луѓе во ДПМНЕ, се шпекулира со братот на Сашо Мијалков, Владо Мијалков.

Токму поради тоа се шпекулира и дека се случи тој нејзин спектакуларен раст во нејзината кариера во толку краток период од советничкаво општина Центар во еден мандат преку пратеник во собрание до лидер на Унија на Жени на ДПМНЕ со што таа се наметнува и како иден можен министер или потретседател на собрание, иако до сега не покажала некои интелектуални способности, не сме ја виделе во дебата на тв или пак со колумна или пак инспиративна дебата во совет на Скопје или парламент.

konferencija_rangelova

Инаку приказната на оваа амбициозна ДПМНЕ-вка е следна. Таа влегува во ДПМНЕ по инсистирање на својот сопруг, чие презиме го носи сеуште. Но откако влегува во партија, шпекулациите седека се случува таа вонбрачна врска со моќник на ДПМНЕ некои тврдат дека тоа е Влатко Мијалков, по што таа се разведува, иако има едно дете. Понатаму, таа почнува да се качува бргу низ хиерархијата на партијата па видовме и дека го местела Андреј Жерновски во Центар да биде шамаран со тоа што инсистираше тој да излезе и да се соочи со штрајкувачите пред општината за црквата, со намера тие да го нападнат градоначалникот по претходно склопениот план на Груевски и Миле, што можевме да го чуеме од снимките.

timthumb

Интересно е дека ДПМНЕ инсистира на семејни вредноси, домаќинлак, религија, а самиот премиер е еднаш разведен додека во високите структури на ДПМНЕ се ергени, разведени, калаштури, курваришта и што ли уште не!