ЕКСКЛУЗИВНО : МВР АПСИ НА ГОЛЕМО ВО ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА НА ЈАДРАНСКА МАГИСТРАЛА, СЕ АПСАТ ОД ДИЛЕРИ ДО ГОЛЕМИ КОЛИЧИНИ НА ДРОГА

0
420

Голема полициска акција на Јадранска магистрала, се апсат дилери Голема полициска акција е во тек на Јадранска магистрала во Скопје, дознаваме од наши извори.

Се апсат дилери, а запленета е и над 50 килограми марихуана. Од МВР само потврдуваат дека е во тек акција, а детали најавуваат по нејзиното завршување.