ЕКСКЛУЗИВНО: ДУИ утре спрема војна во Чаир и Бутел, го организираат членството и во 17 часот ќе го рушат крстот!

0
1254

Мактел дознава од свои читатели во Чаир и Бутел дека ДУИ цел ден денеска праќа смс пораки до своето челнство за организација на масовни протести и утре во 17 часот по молитвата во џамиите, Албанците од Чаир и Бутел се очекува масовно да тргнат кон местото каде се гради крст а кое е обезбедувано од припадници на МВР.

Очигледно е дека ДУИ му излегува во пресрет на ВМРО ДПМНЕ и пак ја палат Македонија со цел спас на Али Ахмети и Груевски по најавите дека се очекуваат нови обвинителни процеси против целото раководство на ДПМНЕ а и Али Ахмети е повикан кај Катица во врска со случајот Космос.

Тимот на Катица најави и отворање на случајот Телеком а таму клучни обвинети се Муса Џафери и Али Ахмети.

Ова е најнова перфидна игра на ДУИ и ДПМНЕ. Порано тоа беше црквата на Кале, па потоа тепачките во автобусите, а сега ова со крстовите и орлите низ Скопје…