ЕКСКЛУЗИВНО : Градоначалникот на Прилеп Марјан Ристески имал сообраќајка, повредено едно лице?!?!

0
928

Во текот на оваа ноќ на бул. Гоце Делчев во близина на рекламите во центарот на Прилеп некаде околу 23 часот градоначалникот на Прилеп Марјан Ристески според очевидци бил учесник во сообраќајка во која со својот џип КИА Спорт удрил во мотор веспа. За тоа како дојде до оваа несреќа причините се непознати и тоа од каков тип на сообраќајка се работи, но од она што од вечерашната фотографија од очевидци на настанот до која дојде редакцијата на Народен Глас јасно е видлива трагата од силен удар по моторот. Очекуваме во текот на утрешниот ден повеќе детали околу овој настан.

11713273_10206402731899797_692901221_o