ЕКСКЛУЗИВНО : Аудито кое го возеше Оливер Спасовски како Министер за Внатрешни сега го вози треторазреден началник во МВР

0
1933

Провладините медиуми дигаа галама околу аудито кое го возеше тогашниот Министер во МВР од опозицијата Оливер Спасовски за сега да го вози Зоран Глигоров-Касата началник на оделот за организиран криминал.

Во МВР колегите го знаат по тоа што неодамна си го вработи синот во УБК и има швалерка девојка де, од Тетово која од обична полицајка на Јажинце ја донесе да биде началничка за заштита на сведоци извесна Жанета, ама небитен е неговиот приватен живот така што ова е тоа ауди кое беше фатено со дрога во бандажите, бело по боја за кое Сител и Лаки из куртон новине паламудеше за тоа како било тоа скапо и луксузно возило, за да сега да го вози овој местачот на ситуации во служба на фамилијата и режимот на Грујо и Сашо Мијалков.

Најжално од се е што овој тип по потекло од Кочани порано бил СДСМ, ама се продал за моќ, многу нормално…и то.

12226502_920244724712545_637844830_n-400x255 13672298_1212318918799973_1835192923_n 13664320_1212322278799637_1692474333_n

Извор : Доказ