ЕКСКЛУЗИВНО : Албанците утре со жесток протест пред седиштето на ДУИ во Чаир и Тетово, ќе се бара излегување од владата

0
635

Или одете си од нацистичката власт со Груевски или живи ќе ве палиме, е паролата која вечерва се шири меѓу македонските албанци. Според Тетова 1 сајт на албански јазик утре во 14 часот се спремаат големи протести пред седиштата на ДУИ во Чаир и Тетово како притисок ДУИ веднаш да излезе од владата на Груевски.

duistab

Дознаваме дека вечерва во Куманово македонската полиција уапсила тројца албанци  бидејќи наводно им пронашле експлозив дома. Но, албанците сметаат дека и ова е еден од наместените случаи, за да се изнајдат виновници и онаму кај што ги нема!