(ЕКСКЛУЗИВНА ФОТОГРАФИЈА) Јане Ченто, ЌОСЕТО кое во прес центарот на собранието го влечело и клоцало Заев по стомак пред СО ЛИСИЦИ НА РАЦЕ ПРЕД ЌОРКА!!!

0
8580

Јане Ченто, инаку е претседател на македонското патриотско здружение “Пере Тошев”, тој бил приведен вчера утрото, а информацијата ја потврдија и од здружението на нивната Фејсбук фан страна.

Во обвинението покренато против него стои дека Јане Ченто кој насилно влегол во Собранието подоцна во прес салата го туркал и го влечел лидерот на СДСМ Зоран Заев и физички го нападнал удирајки го со нога во пределот на стомакот.