ЕВЕ ЈА И ОВАА … СРПКИЊА ИЗ БОСНЕ ЌЕ КОЛИ КЛЕТИ ШИПТАРИ И ЌЕ ГИ СТАВА ВО ГАСНА КОМОРА ЗА ЧИСТА МАКЕДОНИЈА – И ИНДИРА КАСТРАТОВИЌ ПО КИРЕ ЛАЗАРОВ СЕ ОГЛАСИ ПРОТИВ ВЛАДАТА НА СДСМ И ДУИ!!!

0
3400

Откако репрезентативецот на македонската ракометна репрезентација Кире Лазаров се огласи на својот профил со поддршка за мафијата на Грујо се огласи и екс репрезентативката и поранешен член на Ж.Р.К. Кометал Ѓорче Петров, Индира Кастратовиќ.

Се шпекулира дека цената за проглас против владата на СДСМ и ДУИ на фејсбук зидови од јавните личности вклучително и спортистите како Лазаров и Кастратовиќ изнесувала од 50.000 до 100.000 евра народни пари и евриња.