ЕВЕ КОЈ Е СТРУМИЧКИОТ ЛЕШПЕР кој по налог на Грујо и Мијалков го местел Заев за 200.000 евра!

0
826

Лешперот струмички со име и презиме Иво Сачалиев кој лидерот на СДСМ Зоран Заев на синоќешната трибина одржана во универзалната сала го обвини дека под директива на Мијалков и Груевски требал да подметне 200.000 евра за и тој да заврши како Љубе Бошковски, Дреарот Иво Сачевалијата струмичани го викаат „најзамрзнатиот“ инвеститор во Струмица како и Дреарот Иво Николов –

11046043_663868590402321_819934600_o

 

Сачевалијата е „најзамрзнатиот“ инвеститор во Струмица, затоа што, се што купи од 2003-та година наваму, а богами од дреарскиот занает направи една така поголема империја, ништо не стави во функција. Иво Сачевалијата во Струмица е асоцијација за купен и пропаднат имот од некогашниот земјоделски комбинат, од Агропромет и други стопански објекти.

Останува отворено прашањето, дали овој имот го купувал за себе или за некој друг? Кој паметен бизнисмен би купил и вложил пари без да му се вратат? Истиот Иво беше мета на вооружени нинџи кои упаднаа во неговата куќа во средината на деведесетите години, а тој ги остави жената и децата, гледајќи да ги спаси германските марки. Тие му беа повредни од семејството.

Еве какви се КУРТОНИ и безрбетници работат за режимот на Грујо и Мијалков, погледнете само кој тоа бескичмењаци се активирани од страна на фамилијата на власт се со цел да поиграат со човечка судбина. Ама им дојде крајот, лидерот на СДСМ веќе започна со походот објавување на криминалното дувло на ДПМНЕ, бидејќи од она што е пристигнато во нашата редакција е безброј молби за прием кај лидерот на СДСМ Зоран Заев кој што секако несакал ни да чуе за нивните апели за средби, тоа се луѓе како Сачалиев кој работеле валкани работи за Груевски и Мијалков а со тоа и правеле криминални дела од невидени размери!