ЕВЕ КОЈ ДУВАЛ ПРЕД НОЌТА : Гвардиола нашмркан на прес!

0
388

Тренерот на Баерн, Пеп Гвардиола се однесуваше многу чудно на конференцијата за медиуми пред почетокот на „Ауди Купот“.

0508pep11-555x330

Каталонецот правеше гримаси кои изгледаат прилично загрижувачки.

Пред почетокот на „Ауди Куп“ сите четворица тренери имаа заедничка пресконференција, но однесувањето на Пеп Гвардиола ги загрижи, а и насмеа многумина.

Поради ваквото неартикулирано однесување на Гвардиола веќе почнаа да кружат шпекулации дека повторно се „навлекол“ на кокаин, супстанца на која Пеп беше позитивен во 2001 година.

[youtube height=”500″ width=”600″]https://www.youtube.com/watch?v=1mJbC02BtFg[/youtube]