ЕКСКЛУЗИВНО : ЕВЕ КАКО РЕЖИМОТ НА ГРУЈО СЕ СПРАВУВА СО НЕИСТОМИСЛЕНИЦИ ВО БИТОЛА : Запалено возило на активист на СДСМ во Битола

0
1280

До нашата редакција пристигнаа шокантни фотографии на запален автомобил од активист на СДСМ во Битола, по рокнатите бомби на СДСМ за криминалот на Талевски и свитата околу него еве како во знак на немоќ режимските мунгоси на Грујо се справуваат со неистомислениците и политичките ривали :

kola1kola2kola4

[youtube height=”500″ width=”600″]https://www.youtube.com/watch?v=rn0_E50hKQg[/youtube]

За настанот се огласи и СДСМ Битола :

На ден 14.04.2015 во утринските часови, на истакнат член и активист на СДСМ Битола беше запалено возило марка Toyota Corolla. Возилото е намерно запалено и притоа е причинета штета и на околните возила. Во прилог ви испраќаме слики.