Еве зошто Мијалков и Грујо ја саботираа БОМБАТА: Груевски потврдува дека поседува имот на Водно!

0
519

vodno 1

Зоран Заев, лидер на опозицискиот СДСМ, најави телефонски разговори меѓу премиерот Никола Груевски и министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески, кој, според Заев, потврдува дека Груевски поседува имот на Водно.

– Груевски со соопштението негираше дека има парцели на Водно, но разговорите ќе покажат како Груевски го демантира Груевски. Во разговор со Јанакиески, тој говори каде и колкава ќе биде парцелата, кажува никој да нема над него, бара да се изгради пат, и сето тоа до април… – рече Заев.