Еве зошто битангите на Грујо почнаа да даваат оставки : На Мијалков и Јанкуловска им биле предочени снимки за контакти на УБК со криминалците во Куманово!

0
1722

jankulovska-mijalkov

Вечерашните серија oставки на министри и, пред се, на најмоќниот човек во државата, братучедот на премиерот, директорот на УБК ја изненади јавноста. Според дипломатски извори оставките ги убрзал состанокот на министерката Јанкулоска и шефот на УБК, Мијалков во Американската амбасада во Скопје, пишува Либертас.

Извори на Либертас тврдат дека на двајцата на состанокот им биле дадени снимки од телефонски контакти од страна на вработени во УБК со криминалците предводени од командант Нато и неговата дружина.

Целиот текст може да го прочитате ОВДЕ