ЕБАСИ МАЈКАТА ЕБАСИ, ВОА ВМРОВЦИТЕ СЕ ОЧАЈНИ ОД ПУСТА ЖЕЛБА ДА ДОЈДАТ НА ВЛАСТ : Јанушев го повика Груевски да се врати и да си ја одлежи затворската казна!

0
456

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, во вечерашниот дуел со Дамјан Манчевски на ТВ 24 јавно го повика Никола Груевски да се врати во Македонија и да си ја одлежи затворската казна.

-Јавно го повикуваме да се врати во државата.

Потоа Манчевски го праша дали се залагаат Груевски да се врати и да си ја одлежи затворската казна, и Јанушев рече „Да, еве јавно го повикуваме“.