ДРЖАВЈАНИН НА КОСОВО НАПАДНАТ ПРЕД ЛОКАЛ ВО ТЕТОВО

0
393

Осумнаесетгодишниот В. Г. од Република Косово, ноќеска (29 декември), во 1.45 часот, во СВР Тетово пријавил дека околу 22 часот на паркинг пред угостителски објект во Тетово физички бил нападнат од 37-годишниот тетовец Ф. М. со кого се познавал од порано.

Се преземаат мерки за расчистување и документирање на случајот.