ДРАМА НА КАНАЛ 5: МИЛЕНКО СЕ МАСКИРАЛ ВО ВЛАДЕ МИЛЧИН И ТВРДИ ДЕКА СДСМ ГИ УКРАЛ ИЗБОРИТЕ, ЕУ ЌЕ СЕ РАСПАДНЕЛА, ВМРО ЌЕ ПОБЕДЕЛО ДОГОДИНА!!!

0
434

– Заев е диктатор како Орбан. СДСМ ги украде изборите со поткуп. ЕУ ќе се распадне и преговрите ќе траат 20 години и не вреди да се трудиме да влеземе. Но ВМРО ДПМНЕ да не се секира, догодина ќе ги добијат локалните и тоа ќе им отвори пат да победат и да се вратат на власт. Не го прифаќам името Северна Македонија, додека сум жив за мене ќе биде Северна Македонија.

Некој јак радикален ВМРОВЕЦ, веројатно Миленко вечерва по се изгледа се имаше маскирано во Владе Милчин на Канал 5. Или пак точни се шпекулациите дека Владе уште не може д аму прости на Заев што не стана министер за култура па на стари години плука по се што се бореше 30 години како шеф на Сорос Фондацијата.