ДОДЕКА МАКЕДОНИЈА ИГРА СО АНГЛИЈА НА АРЕНА ,,ТОШЕ ПРОЕСКИ” МИНИСТРИ НА ДУИ ЈА БОДРЕА АЛБАНИЈА ВО ТИРАНА

0
301

Според ТВ 21, вицепремиерот Артан Груби и министерот за економија, Крешник Бектеши вечерва наместо на трибините на Градски се наоѓаат во албанската престолнина, каде што ќе го слават и официјалниот пласман на нашиот западен сосед на ЕП 2024.

Ваквиот потег на министри во било која друга држава би бил оценет како скандалозен и би бил осуден во јавноста. Особено што во составот на Македонија играат солиден број фудбалери од албанска националност како Мислиу, Барди, Алими и Алиоски.