Добро е, барем ќе не памтат по нешто во светот, КОПИТА ЕДНИ НЕВАКЦИНИРАНИ : Тепачка на македонска свадба во Сиднеј, еден од сватовите ги фаќал жените

0
3914

Свадбата на Метју Карионе и Ребека Бечваровска во Сиднеј не заврши како што посакувале младенците. Веселбата заврши со крвава тепачка меѓу гостите предизвикана само од едно лице кое ги фаќл жените по задниците, па дури и девојката на кумот, јавија австралиските медиуми.

mkd-321381

Oд обезбедувањето на објектот изјавија дека наеднаш виделе како неколкумина од гостите бркаат еден човек. „Го фатија и почнаа да го тепаат со боксови и со клоци. Едвај успеав да ги раздвојам“, вели еден од обезбедувачите. Едно 24-годишно момче било приведено поради агресивно однесување кон полицијата. Едно лице завршило во болница со скршен нос.

Свадбата завршила откако младенците заминале на меден месец.