ДИРЕКТОРОТ НА ИДРИЗОВО РАЗРЕШЕН ПОРАДИ ПРЕТХОДНО ПРОНАЈДЕНИТЕ НОЖЕВИ, ДРОГА И МОБИЛНИ ТЕЛЕФОНИ

0
883

На денешната седница Владата го разреши досегашниот директор на затворот Идризово Реџеп Реџепи.

Од Владата на соопштуваат зошто е разрешен и дали евентуално тоа има врска со неодамнешните полициски претреси во затворот.

Неофицијално, главна причина е фактот дека во затворот беа пронајдени дрога, ножеви и мобилни телефони.

На местото на Реџепи, именуван е Шпенд Тахири, исто така кадар на Алтернатива.