ДИПЛОМАТИЈАТА ПОД ПАЛКАТА НА НАЈУБАВИОТ МИНИСТЕР ВО ВЛАДАТА НА ЗАЕВ ГИ ПОКАЖУВА ПРВИТЕ ПЛОДОВИ : Димитров утре ќе се сретне со Дачиќ во Ниш!

0
1606

Министерството за надворешни работи на Република Македонија попладнево потврди дека утре шефот на македонската дипломатија Никола Димитров ќе има средба со неговиот српски колега Ивица Дачиќ во Ниш.

Како што соопшти МНР, средбата е закажана за 15 часот, а по нејзиното завршување е предвидена заедничка прес- конференција на двајцата министри.