ДИМИТРОВ СО ЛЕКЦИИ ПО ДИПЛОМАТИЈА: Димитров единствен гостин на шведската амбасадорка по повод националниот ден на Шведска

0
887

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, денеска беше гостин во амбасадата на Шведска, која го одбележува националниот ден на Шведска.

Поради мерките за спречување на корона вирусот, амбасадорката Форстгрен Бенгстон, посочи дека единствениот гостин годинава и бил министерот Димитров.

-Денес е Национален ден на Шведска. Им посакуваме здравје и просперитет на нашите пријатели!, напиша Димитров на фејсбук.