ДЕНЕС ВО ПРИЛЕП НОВИ 16 СЛУЧАИ НА КОВИД 19

0
299

Информација за состојбата со коронавирусот во општина Прилеп за денеска, сабота,17-ти октомври:

  • Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има 16 нови случаи на коронавирус, 6 лица оздравеле од заразната болест и едно починато лице на 58 годишна возраст.
  • Бројот на активни случаи изнесува 206, од кои 170 се наоѓаат на домашно, а 36 на болничко лекување;
  • Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 894.