Девојка се самозапали во Градски парк

0
1177

izvynredno-jena-se-samozapali-pred-prezidentstvoto-obnovena-video-18-265788-598x320

Девојка се самозапали во Градскиот парк во Скопје денеска во 13 часот. Според досегашните информации девојката била на возраст меѓу 25 и 30 години.

Немилиот настан се случил во близина на ресторанот „Балканика“.

Идентитетот на девојката не е познат.

Иако за брзо време пристигнала екипа на Брза помош, лекарите не можеле да и помогнат. Лекарот од екипата констатирал дека девојката починала.

Извор : А1он