ДВЕ МОМЧИЊА ВО СКОПЈЕ СИЛУВАЛЕ МАЛОЛЕТНИЧКА, ОСОМНИЧЕНИТЕ ПРИВЕДЕНИ И ПРОТИВ НИВ Е ПОДНЕСЕНА ПРИЈАВА

0
257

Од МВР информираат дека вчера уапсиле две момчиња осомничени за силување на малолетничка во Скопје.

-Вчера во 13.30 часот, полициски службеници од СВР Скопје лишиле од слобода две лица од скопско село на возраст од 20 и 24 – години, поради постоење основи на сомнение дека извршиле силување врз малолетничка, велат од МВР.