ДАНЕЛА АРСОВСКА, КАНДИДАТОТ НА ВМРО ДПМНЕ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА СКОПЈЕ, БЛИСКА ПРИЈАТЕЛКА НА ГРУЈО И ОРБАН?!

0
2197

Според неофицијални извори и непотврдени информации до кои доаѓа нашата редакција е дека на претстојните локални избори како противкандидат на актуелниот градоначалник од владејачката гарнитура од редовите на СДСМ Петре Шилегов, од редовите на опозициската ВМРО-ДПМНЕ ќе биде претседателката на Сојузот на бизнис комората, Данела Арсовска која е блиска пријателка со екс премиерот Никола Груевски и Орбан.

За повеќе информации во текот на денешниот и утрешниот ден.