Дали овие девојки се доказ дека Швеѓанките се најубавите жени на земјава?

0
870

Шведска е позната по поволниот, а убав мебел, групата АБА и убавите жени. Ова се најсексапилните Швеѓанки, а вие проценете дали тоа е легенда.

На листата на најубави жени во светот, која е направена на почетокот на оваа година, Швеѓанките се најдоа на првото место. Еве и зошто.

Лиза Бергрен

10729304799023270157774585025285n0

Лиза Бергрен е модел и мисица. Се прослави бидејќи во 2005 година стана Мис на Шведска и од тогаш работи како модел. Со таква убавина и тело, го оправдува добриот глас кои ги следи Швеѓанките.

Дани Карлсон

113787571121643424515001911291481n

Тука е и една бринета. Дани Карлсон е исто како и Лиза – модел и мисица. Родена е во Малме, а пред пет години беше Мис на Шведска. Се појавува во многу модни едиторијали, но и музички спотови. Дани има свој блог, а се зборува бидејќи заминала да живее во Америка, дека таму живее на висока нога благодарение на врските со богатите мажи. За себе вели дека обожава животни и дека е веган.

Викторија Силвстедт

11282790917208678322049806302833n

Карин е модел, актерка, пејачка и телевизиска водителка од Скелефтехамн. Работела за компании како што се Шанел, Армани, Кристијан Диор, Валентино и Живанши.113787571121643424515001911291481n