ДАЛИ КАРИЕРАТА НА 43 ГОДИШНИОТ ЏАСТИН ТИМБЕРЛЕЈК ПОЛЕКА ОПАЃА ПОРАДИ ВОЗЕЊЕ ВО АЛКОХОЛИЗИРАНА СОСТОЈБА?

0
92

Новиот албум падна од топ листите по неколку недели, билетите за неговите концерти полека се продаваат, oткако неодамна Џастин Тимберлејк заврши во полициска станица поради возење во пијана состојба.

Џастин Тимберлејк (43) неодамна се нашол во полициска станица откако бил уапсен поради возење во пијана состојба. Тој тогаш, како што пишуваат странските медиуми, се бранел дека испил само едно мартини. Меѓутоа, полицијата веднаш ја забележала неговата состојба, а популарниот пејач ќе мора да оди на суд на крајот на јули.

Странските медиуми пишуваат дека ова е уште еден удар за егото на Тимберлејк, особено што младиот полицаец кој го приведе не го препознал.

Други извори сега тврдат дека ова е уште една лоша работа во кариерата на Џастин Тимберлејк.
„Албумот не му успеа“, изјави извор за Page Six.

По само четири недели, албумот „Everything I Thought It Was“ падна од табелата на Билборд 200, а ниту продажбата на билетите на турнејата не оди премногу добро.

„Нема големи актерски улоги во моментов. Мислам дека тој има лоша репутација во Холивуд, тие го гледаат како вреден кретен“, додал изворот, додавајќи дека Тимберлејк има „големо его“.

Неговата сопруга Џесика Бил не се израдувала премногу на веста за неговото апсење и возење во пијана состојба, како и фотографијата од полицијата која ги преплави светските медиуми. Според US Weekly, таа била многу вознемирена поради тоа.

„Имиџот на златното момче дефинитивно се истроши“, рече изворот.