ДАЛИ Е НА ПОВИДОК НОВА ПРЕДИЗБОРНА ИГРА НА ГРУЈО И АХМЕТИ?! ДУИ ГИ ПОВЛЕКУВА СИТЕ СВОИ МИНИСТРИ ОД ВЛАДАТА!

0
331

Лидерот на ДУИ Али Ахмети вечерва ги повлекол сите министри и заменици министри од Владата на Република Македонија, јавува „Сакам да кажам“. За порталот веста ја потврдил и неговиот советник Артан Груби.

Следува официјално соопшение.