ДАКУ МОЛИ ЗА ПРОШКА ОТКАКО СРАМНО ГИ НАВРЕДИ МАКЕДОНЦИТЕ НА ЕУРО 2024

0
134

По тој срамен чин, Даку набрзо се најде на удар на јавноста. Рускиот клуб Рубин, каде настапува на клупско ниво, го осуди однесувањето на својот фудбалер, а наводно била побарана и казна од УЕФА, па момчето родено во јужната српска провинција решило да се извини.

-Најпрво сакам да им се заблагодарам на оние кои не поддржаа и во добри и во лоши моменти. Само оние кои се на терен знаат какви емоции ве носат и какво е чувството кога играте за репрезентацијата со нашето мото „Албанија без границите“. Ако навредив некого по мечот со Хрватска, барам прошка, напиша Даку на Инстаграм.Без разлика на неговото извинување, реакцијата на УЕФА е очекувана и не би било изненадување доколку Албанецот добие посериозна казна.Следниот дуел на ЕП, Албанија го игра против Шпанија.