ГРУЈО ТРЕБА ДА ЛЕЖИ ЗАТВОР И ЗА ОВА ЗЛОДЕЛО ПРОТИВ НАРОДНИТЕ ПАРИ: Се затвора Македонско Село, инвестиција од 6,5 милиони евра!!!

0
1519

Од утре се затвора комплексот „Македонско село“, инвестиција од 6,5 милиони евра што се наоѓа во Нерези, а чиј концесионер е некогашниот градоначалник на општина Центар, Владимир Тодоровиќ, преку неговите фирми „Тинекс“ и „Квинс“. Одлуката ја донел менаџментот на комплексот и истата ја соопшти преку социјалните мрежи. Тодоровиќ е недостапен да ги објасни причините за затворањето, јавува Макфакс.

„Ве информираме дека менаџментот на комплексот ‘Македонско Село’ донесе одлука за затворање на комплексот и истиот престанува да работи од 18.10.2018 (четврток). Ви благодариме за сите заеднички моменти, убави спомени и посети во изминатите години“, пишува во постот на „Фејсбук“, објавен утринава.

Повеќе прочитајте на следниот линк ОВДЕ.