ГРУБИ: БЕЗ РАЗЛИКА КОЈ ЌЕ БИДЕ ЛИДЕР НА СДСМ, ЗАЕВ ДА ОСТАНЕ ПРЕМИЕР И ДА ГО РЕШИ СПОРОТ СО БУГАРИЈА ПА ПОСЛЕ НЕКА СИ ЗАМИНЕ

0
851

– Кој и да биде лидер на СДСМ ние ќе го прифатиме, но Заев треба да остане премиер и да го решиме спорот со Бугарија па после нека си замине од политиката ако веќе така решил.

Артан Груби на денешниот прес во Чаир.