ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КРУШЕВО ГИ СТАПИСА ВМРОЊИТЕ : Патриотките на ВМРО-ДПМНЕ преку ден кољат клети шиптари а доцна во ноќта по автомобили со ШИПТАРИ се плескаат зад Корија по планините во Крушево!

0
3689

-Една ,,патриотка’’, активист на ДПМНЕ од Крушево, баш ме интересира на кој јазик разговараше во касните саати зад ,,Корија’’ синоќа во автомобил, со својот љубовник, албанец? Или само преку ден сте ,,патриоти’’! Во Крушево отсекогаш имало соживот и разбирање помеѓу сите националности. Ве молам, не ги подгревајте страстите, тензиите, национализмот и наводното ваше незадоволство кон другите етнички заедници.

Фејсбук статус на градоначалникот на општина Крушево, Томе Христоски