ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ОПШТИНА ПРИЛЕП, БОРЧЕ ЈОВЧЕСКИ ВОЗЕЛ ОПШТИНСКА КОЛА ВО КОЈА ДИРЕКТНО УЧЕСТВУВАЛ ВО ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА?! ДАЛИ ВОЗИЛОТО ГО УПРАВУВАЛ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ЈОВЧЕСКИ ИЛИ НЕГОВИОТ ДРУГАР ИГОР ГУЛАБОСКИ, ДИРЕКТОРОТ НА ПРИЛЕПСКИ ЈКП ,,ВОДОВОД И КАНАЛИЗАЦИЈА”?!

0
1402

🚑🚨🦼 Во едно од соопштенијата на МВР на ден 13.07.2023 се поставува јавно прашање, дали во сообраќајната несреќа кај Катланово учествувал и градоначалникот на Општина Прилеп, докторот Борче Јовчески бидејќи во неа ИМА ЕДНО ТЕШКО ПОВРЕДЕНО ЛИЦЕ управувајќи службено возило на Општина Прилеп!

❌📢🔇Сепак за тоа имаше штама, молк и не му пречеше на Боки наш следниот ден да го гоштева Мицкота во Општина Прилеп  и да се однесува како ништо да не се случило!

❓Дали е точно дека службеното возило го управувал градоначалникот Борче Јовчески или можеби возело неговото другарче, Гулапчето и во каква состојба се наоѓа тешко повреденото лице и кој ќе одговара за оваа незгода?! Кое е лицето со иницијалите Г.А кое е тешко повредено кое било сопатник во Општинската Шкода – СуперБ?!

🚗💥На 13.07.2023 во 23.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на автопат Скопје-Велес, кај Катланово, се случила сообраќајна несреќа помеѓу ПАТНИЧКО ВОЗИЛО „ШКОДА“ со ПРИЛЕПСКИ РЕГИСТАРСКИ ОЗНАКИ, управувано од 👉Б.Ј.(53) од Прилеп и патничко возило „рено“ со српски национални ознаки, управувано од И.Н.(35) од Република Србија, информира МВР. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил сопатник од возилото „шкода“, Г.А.(38) од Прилеп, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Фејсбук статус на Влатко Атанасоски.