Градинката за возрасни во Идризово ќе се збогати со уште еден член, уапсен напаѓачот на Зијадин Села

0
1725

Рано утрово е уапсен Кире Георгиевски, главниот осомничен за нападот врз пратеникот Зијадин Села, објави Коха.

Заедно со него е уапсен и неговиот татко, човек со мустаќи кој се гледа во првичните снимки кои ги објави Алсат-М.