ГОТОВО Е! ЧЕСТИТО НОВА ВЛАДА НАРОДЕ! ДУИ ДОНЕСЕ ОДЛУКА ЗА КОАЛИЦИРАЊЕ СО СДСМ! Директорот на Цивил, Џабир Дерала објави на ФБ!

0
57892

Директорот на невладината ЦИВИЛ, кој важи за добро информиран со блиски конекции во раководството на сите поголеми македонски партии, со исклучок можеби на фашистичката ДПМНЕ, пред неколку минути одбјави на фб – ЧЕСТИТО НОВА ВЛАДА!

Ова значи дека ДУИ само што донеле одлука да се коалицира со СДСМ, тие во моментов заседаваат во своето седиште во Мала Речица.