ГОРАН СДК: МУ СЕ ЧУДАМ НА ПАМЕТОТ И НЕРВИТЕ НА ЗАЕВ 7 СААТА ДА ПРЕГОВАРА СО МИЦКОВСКИ И МИЛОШОСКИ, ПА ТИЕ ОД 2015-ТА ОЧАЈНО СЕ БОРАТ ДА СЕ СПАСАТ СЕБЕ И СОПАРТИЈЦИТЕ ОД ЌОРКА!!!

0
1326

– Се што прават ВМРОВЦИТЕ од 2015-та е што не замајуваат во обид да се спасат од ќорка! Ништо друго, нит реформи нит политика нит идеологија, чиста гола очајна борба за спас на својата кожа. Му се чудам на паметот и нервите на Заев да преговара со нив 7 саата, чуден човек е овој Заев…

Линк до колумната на СДК.МК