ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА : ВО СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА КАЈ ВЕВЧАНИ ЗАГИНА НАЈСТАРИОТ 20 ГОДИШЕН СИН НА ПОРАНЕШНИОТ ПРАТЕНИК КРСТО МУКОСКИ

0
803

Во сообраќајна несреќа загина синот на Крсто Мукоски, 20-годишниот Милан, објави Скопје1.

Несреќата, која се случила вчеравечер, била на патот кон Вевчани, 1 часот по полноќ. Момчето управувало возило „ауди“, со кое излетало од патот и починало на лице место.

Увид бил извршен од страна на јавен обвинител и полицајци од Струга.

Милан е најстариот син на експратеникот Крсто Мукоски.