Глутницата на провладините трабанти која шпарта низ цела Македонија и блуе омраза бара притвор на Заев!

0
1369

Булументата на пицајзли на Грујо која со караван ги шпарта градовите низ Македонија и блуе омраза на чело со Миленко, една од најголемите медиумски превари и сподоби и вреќи полни со гомна блујаат омраза во јавниот етер со помош на провладините портали и ТВ куќи.

gdom1

Зоран Заев, лидерот на опозицијата, да биде притворен! Ова на трибината на патувачката екипа ГДОМ во Гостивар го побара водителот Миленко Неделковски. На својот профил на Фејсбук, пак, со нему карактеристичниот говор на омраза, тој се дополни: „Или во притвор или во лудница. Во секој случај мора да биде институционализиран“.

миленко

Ова погоре го порача најголемиот криминалец,лигуш, копук,цреп и пицајзла која измами еден куп луѓе со иселенички визи за кое одлежа извесен период во затвор, и кретенот кој води колосално огромен рекорд по тужби во Македонија од луѓе кои ги навредли, наклеветил и им се заканил. Миленко на сите свои настапи сере и се дере и се дере и сере кука и плачи, плачи и кука , вреска и треска, треска и вреска за тоа како требало да се погребаат политичките неистомиленици, да се стави дебела бетон плоча врз нивниот гроб, да им се сереле чавките откако ќе се убиеле и сега крајно лидерот на опозицијата да бил притворен затоа што на бандата криминална им го открил газот колку им е кафеав од позади?!?!

Па па па па … страшно неверојатно тоа кој имбецили шпартаат низ државата и сеат говор на омраза… Инаку во јавноста протекуваат информациите и дека оваа бадна на хоштаплери и дудлачи на Грујо својата трибина ја одржале во просториите на ЕЛЕМ во Гостивар.

gostivar-3_thumb_medium500_300

Искуството покажува дека заканите, особено тие со физичко насилство, никогаш не треба да се потценуваат, бидејќи можат да поттикнат на агресија. Иако овие закани јавно се објавуваат, дури ина видео записи на Јутјуб, јавниот обвинител не се осмелува да реагира по допрен глас.