ГЕРО И ОФИЦИЈАЛНО СТАНА ВМРОВЧЕ БРОЈ ЕДЕН НА КУРТОН МЕДИУМСКАТА ПЕРЈАНИЦА НА ВМРО-ДПМНЕ : ВО СВОЈАТА НАЈНОВА КОЛУМНА СО ГРСТ КЛЕВЕТИ И ЛАГИ, ГО НАВРЕДИ СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ И ГО НАРЕЧЕ ДУПНАТ АУСПУХ ОД НЕГОВОТО ЈУГО, ИМА ЛИ КРАЈ НА ЛУДИЛОТО НА АЛЦХЈАМЕРОТ?!?!

0
1095

Геро по кој знае кој пат ја покажува својата наклонетост кон ВМРО-ДПМНЕ и кон таборот на Мицковски и Сиљановска.

Овој пат Геро во својата најнова колумна на порталот Плусинфо ,,Друже Стево, јас веќе нема да ти излегувам пред очи!” ја заокружува својата изборна харанга против кандидатот на власта за претседател, Стево Пендаровски но и против премиерот Зоран Заев кого неможе органски да го осмисли во вториот круг од изборите.

Во својата колумна може исто така да се прочита како Геро перфидно и лукаво го напаѓа и навредува претседателскиот кандидат на власта, Стево Пендаровски со неговата изјава ,,Да не ми излегувате од пред очи”, изјава која медиумите на ВМРО-ДПМНЕ ја извртија во корист на опозицијата каде Стево мисли на политиката на ВМРО-ДПМНЕ која досега беше уцени и закани од тој вид, дека доколку не гласаат за екс владата на Груевски да не се појавувааат пред очи.

Но Геро си е Геро каков што го знаеме, расипан, подмукли и злобен па го напаѓа преку колумна затоа што немал платформа, со што индиректно алудира на кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ, Сиљановска дека имала платформа?!?!

Па кажи бе Геро која е бре платформата на Сиљановска и на ВМРО-ДПМНЕ?! Да го вратиме Грујо?! Да го вратиме Миле ми текна, Хипо другарчето на Геро и Мијалков?! Да го вратиме МВРО-ВМРО?! Да ги вратиме тефтерчињата со судии на Гоца?! Да ги кољаме и вариме сапун клетите шиптари?! Таа платформа ли ја имаат Сиљановска и Мицковски?! Ејди Геро куртон еден медијски, бот еден заглавен во газот на Владе Милчин и грантовите на СОРОС.

Сега овој транзициски новинар го прави токму тоа, ја врти тезата повторно кон водата на Мицковски и ВМРО-ДПМНЕ и ја поставил таа извадена реченица од контекст токму како наслов на неговата најнова колумна а на самиот почеток на неговата колумна Геро го навредува и го нарекува дупнат ауспух од неговото југо.

Сите знаеме дека е Геро до коска расипан, ама дека е до олку злобен и полн со завист поради неговата борба за гола власт, моќ и советодавност во владата на Заев не сме знаеле. До каде може да оди овој човек со неговото лудило и со неговиот алцхајмер?! Прочитајте и сами неговата срамна колумна објавена на порталот ,,Плусинфо” ОВДЕ