ГЕРМАНСКИОТ МИНИСТЕР ЗА ЗДРАВСТВО ЈЕНС ШПАН УДРИ ЖЕСТОКО ПО ГЕРМАНСКИТЕ АНТИ ВАКСЕРИ : ЌЕ БИДЕТЕ ВАКЦИНИРАНИ ИЗЛЕЧЕНИ ИЛИ МРТВИ!

0
618

Првиот човек на германското Министерство за здравство, Јенс Шпан од денешната прес-конференција упати драматично предупредување до сите германски граѓани.

Притоа, тој ги повика што поскоро да се вакцинираат против корона вирусот, пандемија која трае речиси две години.

„Германците до зима ќе бидат вакцинирани, излечени или мртви“, рече министерот на прес-конференција.