ВУЧИЌ СЕ ИЗГЛУПИРА ЗА СИТЕ ПАРИ, ПРПА ОД БОНДСТИЛ : СРБИТЕ ПОЧНАА СО ОТСТРАНУВАЊЕ НА БАРИКАДИТЕ ВО КОСОВО

0
527

Изгореа камионски кабини на барикадите во Косовска Митровица, недалеку од Дудин крш.Утринава немаше стража на барикадите, но на таа барикада немаше континуирано дежурство.

Претседателот Александар Вучиќ синоќа по разговорите со Србите од Косово и Метохија најави дека денеска во утринските часови ќе започне отстранувањето на барикадите на северот на Косово.Српските медиуми јавуваат дека барикадата на Мердар што ја поставија група граѓани за поддршка на уапсените Срби, штотуку е отстранета.

Во тек е отстранување на другите барикади.