ВУЧИЌ БЕСЕН : ЌЕ РАСПИШАМ ИЗБОРИ, ПОДГОТВЕН СУМ ДА УМРАМ АМА НЕ ИМ ЈА ОСТАВАМ СРБИЈА НА ЃУБРИЊА

0
616

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ денеска одржа состанок на најтесното раководство на Српската напредна странка и на неговите колеги им порачал: „Подготвен сум да умрам, подобро отколку да ја оставам Србија на ѓубрињата! – пренесува “Политика“.„Ќе ги распишам сите избори, доста ми е од сите фалсификати, готов сум да умрам, воопшто не се плашам!

Еве, ги чекам тие кукавици да дојдат и да ме убијат, но никогаш нема да им ја предадам власта без избори!“, рекол Вучиќ